H.C.L. nr. 21 din 15 nov 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind majorarea taxelor de închiriere lunare pe metru pătrat pentru spaţiile şi terenurile din proprietatea comunei Baru.

H.C.L. nr. 22 din 15 nov 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii sumei de 1.500.000 lei din bugetul local pentru achitarea facturii de energie electrică datorată de fostul Dispensar uman Baru.

H.C.L. nr. 23 din 15 nov 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local pe anul 2000.

H.C.L. nr. 24 din 15 nov 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind acordarea în folosinţă gratuită pe termen limitat a unui teren proprietatea comunei Baru Direcţiei de telecomunicaţii Hunedoara.

H.C.L. nr. 25 din 15 nov 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii sumei de 1.000.000 lei din bugetul local pentru plata a doi figuranţi topografi la Legea nr. 1/ 2000.

H.C.L. nr. 26 din 12 dec 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind stabilirea impozitelor şi taxelor locale pe anul 2001.

H.C.L. nr. 27 din 12 dec 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea contractului de execuţie a investiţiei: "Extindere distribuţie gaze naturale pentru alimentare cu gaze naturale a imobilelor situate în localitatea Livadia, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 28 din 12 dec 2000 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii sumei de 8 milioane lei din bugetul local pentru Pomul de Crăciun 2000.