H.C.L. nr. 58 din 24 oct 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea Programului de ocupare a forţei de muncă pentru lucrările publice de interes comunitar pe perioada 07.11.2005 - 07.05.2006.

H.C.L. nr. 59 din 28 nov 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2005.

H.C.L. nr. 60 din 28 nov 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea executării unor lucrări de reparaţii a imobilului, proprietatea publică a comunei Baru, situat la parterul blocului J din comuna Baru, sat Baru.

H.C.L. nr. 61 din 28 nov 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind înfiinţarea Consiliului comunitar consultativ Baru.

H.C.L. nr. 62 din 28 nov 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii unei sume din bugetul local pentru Pomul de Crăciun 2005.

H.C.L. nr. 63 din 28 nov 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind înfiinţarea Serviciului public local de gospodărire comunală Baru.

H.C.L. nr. 64 din 28 nov 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind stabilirea unor măsuri pentru contorizarea apei de la reţeaua publică locală.

H.C.L. nr. 65 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind propunerea de acordare a calificativului evaluării performanţelor profesionale individuale ale secretarului comunei Baru.

H.C.L. nr. 66 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cumpărării unui teren proprietate privată pentru asigurarea zonei de protecţie sanitară a bazinelor de apă-abducţiunea "Bulbuc".

H.C.L. nr. 67 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii unei sume din bugetul local pentru organizarea manifestărilor prilejuite de sărbătorile de iarnă.

H.C.L. nr. 68 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea executării lucrărilor de reparaţii a microbuzului Mercedes Benz, proprietatea privată a comunei.

H.C.L. nr. 69 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de analiză şi selectarea ofertelor pentru întocmirea studiului de fezabilitate pentru obiectivul: "Reabilitare reţea apă potabilă, comuna Baru, sat Baru".

H.C.L. nr. 70 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de analiză şi selectarea ofertelor pentru întocmirea studiului de fezabilitate pentru obiectivul: "Reabilitare şi extindere reţea de canalizare şi staţie de epurare, comuna Baru, sat Baru".

H.C.L. nr. 71 din 19 dec 2005 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind înfiinţarea Serviciului voluntar pentru situaţii de urgenţă.