H.C.L. nr. 26 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.

H.C.L. nr. 27 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea Programului de ocupare a forţei de muncă pentru lucrările publice de interes comunitar pe perioada aprilie - septembrie 2007.

H.C.L. nr. 28 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind transmiterea cu titlu gratuit către Şcoala Generală Petros a microbuzului şcolar marca Fiat.

H.C.L. nr. 29 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea încheierii unui contract de consultanţă cu S.C. "Project Consult" S.R.L.

H.C.L. nr. 30 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea concesionării construcţiilor în suprafaţă de 805 m2 şi a terenului aferent în suprafaţă de 4542 m2, proprietatea privată a comunei Baru, situate în comuna Baru, sat Baru nr. 405.

H.C.L. nr. 31 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de analiză şi selectarea ofertelor pentru atribuirea contractului de lucrări: "Reamenajare şi extindere Cămin Cultural Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 32 din 02 apr 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea valorificării cotei de masă lemnoasă pentru anul 2007.

H.C.L. nr. 33 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.

H.C.L. nr. 34 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea contului de închidere a exerciţiului bugetar pe anul 2006.

H.C.L. nr. 35 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea utilizării fondului de rulment pentru finanţarea unor investiţii.

H.C.L. nr. 36 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind alocarea unei sume din bugetul local pentru organizarea de către Şcoala Generală Petros a întâlnirii în cadrul proiectului "My land is our land".

H.C.L. nr. 37 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea Planului local de acţiune "Romii 2006 - 2008".

H.C.L. nr. 38 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind organizarea manifestării "Ziua Barului".

H.C.L. nr. 39 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind organizarea festivităţilor dedicate eroilor neamului.

H.C.L. nr. 40 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei pentru organizarea licitaţiei pentru atribuirea contractului de achiziţie publică "Construire drumuri forestiere acces bazinet Jigoroşiţa şi acces bazinet Corbu".

H.C.L. nr. 41 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea demarării procedurii de cumpărare a activelor deţinute pe raza comunei Baru de S.C.T. Bucureşti S.A.

H.C.L. nr. 42 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea contractării unui împrumut intern în valoare de 300.000 lei.

H.C.L. nr. 43 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea închirierii unui teren proprietate privată pentru asigurarea zonei de protecţie a rezervorului de apă.

H.C.L. nr. 44 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de analiză şi selectarea ofertelor pentru achiziţionarea motorinei necesară autovehiculelor şi utilajelor, proprietatea privată a comunei Baru.

H.C.L. nr. 45 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de analiză şi selectarea ofertelor pentru achiziţionarea a două panouri luminoase intrare şi ieşire din localitate.

H.C.L. nr. 46 din 11 mai 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea încheierii unui contract de servicii cu S.C. "Aderenţa Company" S.R.L.

H.C.L. nr. 47 din 11 iun 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.

H.C.L. nr. 48 din 11 iun 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cofinanţării din bugetul local al comunei Baru a programului multianual prioritar de mediu şi gospodărire a apelor "Modernizarea infrastructurii de apă şi apă uzată în bazinul Criş, Someş, Mureş, Prut, Siret şi în municipiul Ploieşti", subprogramul "Canalizare menajeră în localităţile Baru şi Petros, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 49 din 11 iun 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind mandatarea Primarului Comunei Baru pentru semnarea convenţiei privind stabilirea modului de finanţare şi implementare a programului multianual prioritar de mediu şi gospodărire a apelor "Modernizarea infrastructurii de apă şi apă uzată în bazinul Criş, Someş, Mureş, Prut, Siret şi în municipiul Ploieşti", subprogramul "Canalizare menajeră în localităţile Baru şi Petros, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 50 din 11 iun 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea Planului de analiză şi acoperire a riscurilor al comunei Baru.

H.C.L. nr. 51 din 11 iun 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cotei lunare de combustibil pentru utilajele şi mijloacele auto din dotarea Serviciului Public Local de Gospodărire Comunală Baru.

H.C.L. nr. 52 din 11 iun 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - pentru modificarea Hotărârii nr. 17/ 2007 privind aprobarea organigramei şi statului de funcţii pentru personalul din aparatul de specialitate al primarului.