H.C.L. nr. 87 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.

H.C.L. nr. 88 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de evaluare a ofertelor pentru atribuirea contractului de lucrări "Reabilitare şi extindere alimentare cu apă în comuna Baru din sursa Bulbuc şi canalizare menajeră în localităţile Baru şi Petros, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 89 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea raportului procedurii de atribuire a contractului de achiziţie publică, având ca obiect "Elaborare proiect tehnic, caiete de sarcini, detalii de execuţie, documentaţii tehnice pentru obţinerea/ prelungirea autorizaţiei de construire, avizelor şi acordurilor şi asistenţă tehnică din partea proiectantului pe perioada implementării proiectului + execuţie de lucrări" pentru obiectivul de investiţii "Construire drumuri forestiere, acces bazinet Jigoroşiţa şi acces bazinet Corbu, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 90 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea efectuării unei expertize tehnico-contabile în vederea realizării unui schimb de imobile cu Direcţia Silvică Deva.

H.C.L. nr. 91 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea deplasării în străinătate în interes de serviciu a unei delegaţii a Consiliului Local al Comunei Baru.

H.C.L. nr. 92 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.

H.C.L. nr. 93 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de evaluare a ofertelor în vederea atribuirii contractului de lucrări "Recuperarea şi regenerarea urbană a spaţiilor verzi din interiorul comunei Baru, crearea de noi spaţii verzi".

H.C.L. nr. 94 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea încheierii unui contract de servicii prin achiziţie directă pentru "Verificare proiect tehnic, caiete de sarcini, detalii de execuţie şi documentaţie pentru autorizaţie de construire pentru obiectivul "Construire drumuri forestiere, acces bazinet Jigoroşiţa şi acces bazinet Corbu, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 95 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea încheierii unui contract de servicii prin achiziţie directă pentru "Inspector de şantier pe perioada implementării proiectului "Construire drumuri forestiere, acces bazinet Jigoroşiţa şi acces bazinet Corbu, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 96 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea întocmirii documentaţiei tehnico-economice, faza SF+PT, pentru obiectivul de investiţii "Executare îmbrăcăminţi bituminoase pe drumurile comunale din satele Baru, Petros,l Livadia şi Valea Lupului, comuna Baru, judeţul Hunedoara".

H.C.L. nr. 97 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii unei sume din bugetul local pentru Pomul de Crăciun 2007.

H.C.L. nr. 98 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cheltuirii unei sume din bugetul local pentru organizarea manifestărilor prilejuite de sărbătorile de iarnă.

H.C.L. nr. 99 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind modificarea Programului anual al achiziţiilor publice pentru anul 2007 aprobat prin Hotărârea Consiliului Local al Comunei Baru nr. 10/ 2007.

H.C.L. nr. 100 din 16 nov 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind constituirea comisiei de analiză şi selectarea ofertelor pentru atribuirea contractului de achiziţie publică "Reparaţii capitale Şcoala Generală Petros".

H.C.L. nr. 101 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.

H.C.L. nr. 102 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind stabilirea impozitelor şi taxelor locale pentru anul fiscal 2008.

H.C.L. nr. 103 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind propunerea de trecerea unui teren din proprietatea statului în proprietate privată.

H.C.L. nr. 104 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea proiectului Programului anual al achiziţiilor publice pentru anul 2008.

H.C.L. nr. 105 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea proiectului Programului anual al achiziţiilor publice pentru anul 2008.

H.C.L. nr. 106 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind propunerea de acordare a calificativului evaluării performanţelor profesionale individuale ale secretarului comunei Baru.

H.C.L. nr. 107 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea drepturilor băneşti aferente personalului didactic care solicită cheltuieli de deplasare.

H.C.L. nr. 108 din 17 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind aprobarea cofinanţării din bugetul local al comunei Baru a proiectului Global Libraries Romania.

H.C.L. nr. 109 din 28 dec 2007 (Comuna Baru, Judeţul Hunedoara) - privind rectificarea bugetului local al comunei Baru pe anul 2007.